NOVEL CORONAVIRUS (SARS-COV-2) ANTIGEN RAPID TEST DEVICE (saliva) – ANTIGENNÍ RYCHLOTEST ZE VZORKU SLIN

NÁŠ TEST JE MOŽNÉ POUŽÍVAT K SAMOTESTOVÁNÍ DLE VÝJIMKY PRO ANTIGENNÍ TESTY VYDANÉ MZČR PODLE § 4 ODST. 8 NAŘÍZENÍ VLÁDY Č. 56/2015 SB.

 

Rychlý antigenní test COVID-19 je vizuální imunologický test pro kvalitativní detekci antigenu COVID-19 ze vzorku slin. Test slouží k rychlé diferenciální diagnostice akutní infekce virem COVID-19.

Spolehlivě detekuje mutace viru covid-19, jako je v současné době N501Y z Velké Británie a 501Y.V2 z Jižní Afriky.

Velkou výhodou testu je jednoduchý a snadný odběr vzorku, který si provede testovaná osoba. Snižuje se tím riziko přenosu viru při provádění testu. Odběr vzorku slin není spojen s nepříjemnými pocity, jako při odběru vzorku z krku nebo nosohltanu.

Rychlý a snadný odběr vzorku slin zkracuje čas potřebný k provedení testu. Test lze použít také u dětí, u kterých je odběr vzorků z krku nebo nosohltanu vždy problematický.

 

BALENÍ OBSAHUJE:

testovací zařízení, extrakční činidla, extrakční zkumavky, kalíšky na odběr slin, pipety, zátky s kapátkem, příbalovou informaci, stojan na zkumavky

BALENÍ PO 20 KUSECH TESTŮ 

 

VLASTNOSTI:

Doba testování: 10 – 11 minut

Citlivost: 92,9%

Specificita: >99%

Skladovací teplota: 2°C – 30°C

 

Díky rychlému vývoji diagnostických nástrojů k zjišťování nákazy virem COVID-19 byla vyvinuta a úspěšně odzkoušena metoda spočívající v použití a ověřování materiálu z odběru vzorku slin kontrolované osoby pro antigenní testování.

Jedná se zejména v případě potřeby diagnostikovat nejmladší generaci o velmi podstatné zlepšení spočívající hlavně v komfortu, rychlosti a bezpečnosti. Kvalitativně a co do spolehlivosti si přitom nijak nezadá v porovnání s odběry stěrů z nosohltanů antigenních testů, které právě hlavně pro děti mohou být v některých případech traumatizující.

Odběr ze slin dále nejen zjednodušuje vybavení odběrového místa, ale má dále řadu dalších příznivějších okolností, jako například odpadá nutnost blízkého kontaktu pracovníka odběru s klientem, jde o distanční předávání vzorku a celkově o maximální zjednodušení provedení testu.

Jedná se o vývojově jiný typ reakčního materiálu, přičemž ve srovnání se sadami určenými pro odběry výtěrem z nosohltanu citlivějším. Navíc se v případě způsobu odběrem ze slin jedná o spolehlivější metodu co do falešné negativity výsledku testu v případě, že by při odběru z nosohltanu nebyl odebrán dostatečný objem vzorku. U odběru slin je pak dodané dostatečné množství evidentní.

PŘÍBALOVÁ INFORMACE